Colorhexa - online převodník barev...

INFORMACE&INSPIRACE  je bohatší o užitečnou stránku www.colorhexa.com, kde je možno zobrazit online převody jednotlivých barvových prostorů, nejen pro Hexadecimální, RGB, CMYK, ale i HSL, HSV, binární, atd. Dále pak je zde k nalezení užitečný seznam barev podle jména a seznam 216 bezpečných webových barev. Navíc možno použít generátor gradientů.

Colorhexa

Podobně užitečné info najdete i na www.colorhunter.com. Tady je možné využít také definování barev z načteného obrázku, jako u webu Colorexplorer. Vložíte do vyhledávání buď tag, hexa číslo, URL obrázku nebo cestu, kde máte obrázek uložený a Colorhunter zobrazí paletu barev s označením. Pokud se přihlásíte, můžete své barvové palety spravovat a ukládat.

Colorhunter

Pro nastavení barevného schématu návrhu webové stránky je možno použít skvělý generátor barvových schémat colorschemedesigner.com. Pozadání čísla základní barvy je možno vytvořit monochromatickou, komplementární, triadickou, tetradickou, analogickou nebo akcentovanou analogickou barvovou paletu. V navigaci dané palety je možno zobrazit si zkušební náhled světlejší nebo tmavší webové stránky. Klikem na Show sample text se zobrazí bílý, šedý a černý text na barvách schématu, pro příklad, jak bude ve finále vypadat. Zobrazit je možné i varianty jak budou barvy vnímat lidé s různými poruchami zraku. Výsledné barvové palety si můžete exportovat do HTML+CSS, XML, textového souboru, formátu ACO pro načtení do Photoshopu nebo také formátu GPL tedy programu GIMP. V oddíle Help si můžete nastavit nápovědu pro každou část aplikace, tamtéž a s proklikem na About si můžete zobrazit jednodušší verzi v češtině. Autorem této aplikace je webový designér Petr Staníček, alias Pixy.

Colorschemedesigner